Tags: ,

W dniach 5-7 października 2017r odbył się Ogólnopolski Sejmik Placówek Wychowania Pozaszkolnego oraz sympozjum pedagogiczne pn. Tradycja dla przyszłości. Budowanie tożsamości miejsca w procesie wychowania i edukacji pozaszkolnej. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przy udziale Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego w Krakowie. W obu konferencjach wzięło udział ponad 100 osób z kilkudziesięciu miast Polski oraz przedstawiciele szkół i placówek oświatowych Zamościa. Honorowy patronat nad sejmikiem przyjęli: Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Andrzej Wnuk- Prezydent Miasta Zamość.

Jak co roku podczas sejmiku podjęto uchwałę oraz szereg wniosków. Oto one:

Dyrektorzy i Nauczyciele

Placówek Wychowania Pozaszkolnego

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia

Wychowania Pozaszkolnego im. A. Kamińskiego

W przekonaniu, że nasze wspólne działania na rzecz wychowania i podnoszenia kompetencji dzieci i młodzieży do odbioru kultury i sztuki oraz pielęgnowania dziedzictwa kultury narodowej – organizujemy XXIV Ogólnopolski Sejmik Placówek Wychowania Pozaszkolnego.

Tegoroczny Sejmik odbędzie się w dniach 5- 7 października 2017r. w Zamościu.

Wiodącą problematyką zajęć seminaryjnych, wykładów, prezentacji, warsztatów i dyskusji będą tematy i zagadnienia ściśle związane z misją edukacyjną i wychowawczą oświatowych placówek wychowania pozaszkolnego.

Temat XXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Placówek Wychowania Pozaszkolnego:

Organizatorem konferencji jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przy współudziale Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego.

Zaszczytnym patronatem Sejmik objęli:Sławomir Sosnowski, Marszalek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Z radością i satysfakcją oczekując na owocne i wartościowe spotkanie z Państwem serdecznie zapraszamy.

Andrzej Szumowski,

dyrektor MDK w Zamościu

Lucyna Frąckiewicz- Godyń,

prezes PSWP

Karta zgłoszeń do pobrania

XXIV OGÓLNOPOLSKI SEJMIK PLACÓWEK WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO

Zamość 5 - 7 październik 2017 roku

„Tradycja dla przyszłości. Budowanie tożsamości miejsca w procesie wychowania i edukacji pozaszkolnej.”

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego w Krakowie, ul. Krupnicza 38, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

Patronat: Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk  - Lubelski Kurator Oświaty, Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Partnerzy: Miasto Zamość, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zamościu, Centrum Sztuki Filmowej – Stylowy, Klub Garnizonowy w Zamościu.

RAMOWY PROGRAM SEJMIKU:

Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego w Krakowie

oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

zapraszają członków stowarzyszenia oraz przedstawicieli Placówek Oświatowo - Wychowawczych

na Ogólnopolskie Sympozjum Pedagogiczne i Walne Zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego.

Temat: "Rozwijanie inteligencji wielorakich- edukacja taneczna, filmowa i teatralna  w placówkach wychowania pozaszkolnego".

Termin: 30 - 31 marca 2017 r.

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Zaproszenie: członkowie stowarzyszenia oraz po jednym reprezentancie placówki oświatowo - wychowawczej.

Szczegóły w załącznikach.

ZAPRASZAMY!

ZAŁĄCZNIKI:

XXIII Ogólnopolski Sejmik Placówek Wychowania Pozaszkolnego

W dniach 5-7 października 2016 r. odbył się XXIII Ogólnopolski Sejmik Placówek Wychowania Pozaszkolnego zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Wzięli w nim udział dyrektorzy i nauczyciele z Pałaców Młodzieży, Młodzieżowych Domów Kultury, Ognisk Pracy Pozaszkolnej oraz przedstawiciele samorządów. Sejmik odbył się pod honorowym patronatem Beaty Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Miasta Świdnica oraz Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Uchwała i wnioski XXIII Ogólnopolskiego Sejmiku Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Świdnicy

Komisja Wniosków i Uchwał XXIII Ogólnopolskiego Sejmiku Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Świdnicy w składzie:

1. Barbara Krzemińska-Sobczyk (Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi)
  2. Lidia Grzegorzak (MDK-Lotnicza w Krakowie)
  3. Magdalena Majer (MDK w Zamościu)

na podstawie informacji Zarządu PSWP, którego posiedzenie odbyło się w dniu 5 października 2016 r. oraz zgłoszeń od uczestników Sejmiku w dniach 5 – 6 października 2016 r., stwierdziła zgłoszenie następujących wniosków: