31-123 Kraków, ul. Krupnicza 38 KRS: 0000073816 

Sejmik 2007 zaproszenie i program

Kraków dn. 19.09.2007 Szanowni Państwo Dyrektorzy Placówek Wychowania Pozaszkolnego    Kontynuując współpracę i wymianę doświadczeń między placówkami wychowania pozaszkolnego pragniemy zainteresować Państwa możliwością wzięcia udziału w organizowanych przez Krajową Radę Placówek Wychowania Pozaszkolnego, Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego i Centrum Młodzieży w Krakowie tegorocznych przedsięwzięciach. Zapraszamy Państwa do udziału w XIV Ogólnopolskim Sejmiku Placówek Wychowania Pozaszkolnego, który realizowany będzie pod hasłem <em>„Przygotowanie młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalno –społecznym”.</em>  Jego organizatorami są: Sekretariat Ogólnopolskiej Rady Placówek Wychowania Pozaszkolnego, Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego im. A. Kamińskiego, Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz placówki wychowania pozaszkolnego Krakowa i województwa Małopolskiego. Sejmik odbędzie się w Krakowie w dniach  22 – 24 listopada 2007.  Problematyka Sejmiku poświęcona będzie między innymi:  rozszerzeniu oferty placówek wychowania pozaszkolnego o programy kształtujące umiejętność spędzania czasu wolnego pracy z młodzieżą przygotowującą ją do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, środowiskowym i publicznym współpracy placówek ze szkołami i innymi podmiotami środowiska we wspólnym kształtowaniu postaw młodzieży budujących jej przynależność do wspólnoty w swojej miejscowości, kraju. edukacji patriotycznej jako jednemu z elementów wychowania i przygotowania młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim programom wymiany z młodzieżą z placówek czasu wolnego i edukacji nieformalnej z krajów Unii Europejskiej nadzór pedagogiczny w placówkach wychowania pozaszkolnego w świetle Rozporządzenia MEN z grudnia 2006 r.

 Ramowy program Sejmiku:22 listopada 2007 (czwartek) przyjazd uczestników do godz. 10.00  Spotkanie organizacyjne uczestników Sejmiku Obrady plenarne- wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaproszonych gości- wystąpienia merytoryczne przedstawicieli krakowskich wyższych uczelni związane z problematyką Sejmiku- podsumowanie warsztatów społeczno-artystycznych w Orleanie; otwarcie wystawy związane jest m.in. z realizacją międzynarodowego projektu „Małopolska - region Centre”, promującego patriotyzm europejski- Informacja o międzynarodowym projekcie Forum 2007 pod nazwą „Patriotyzm i tożsamość kulturowa bogactwem Europy”  Warsztaty tematyczne koncert zespołów Centrum Młodzieży 23 listopada 2007 (piątek)    Warsztaty tematyczne c.d. Wizyty studyjne oraz warsztaty w placówkach wychowania pozaszkolnego Krakowa ilustrujące najciekawsze programy realizowane w tych placówkach, oraz prezentacje placówek Małopolski związane z rozwijaniem kompetencji kulturowych młodzieży program kulturalny (teatr lub inne)24 listopada 2007 (sobota)   Obrady plenarne Dyskusja, propozycje, wnioski uczestników Sejmiku Przyjęcie Uchwały programowej Sejmiku w godzinach popołudniowych wyjazd uczestników W czasie naszego spotkania w Krakowie pragniemy również zainteresować Państwa problematyką „małych ojczyzn”. Poszanowanie historii, tradycji i kultury regionu jest jednym z istotnych elementów programowych w działalności placówek wychowania pozaszkolnego. Przykładem takich działań jest opracowany w Centrum Młodzieży „Młodzieżowy Przewodnik po Małopolsce”, z którym chcielibyśmy Państwa zapoznać, jak również ze sposobem jego przygotowywania.   Tematyka warsztatów w ramach Sejmiku w dużej mierze uzależniona zostanie od Państwa sugestii przesłanych na kartach zgłoszenia. Szczegółowy program ustalimy po decyzjach zaproszonych na Sejmik gości oraz zebraniu zgłoszeń od osób uczestniczących w Sejmiku.

 Informacje organizacyjne: Miło nam poinformować Państwa, że nasz o wniosek dofinansowanie Sejmiku, skierowany do MEN został wstępnie rozpatrzony pozytywnie.  Biorąc pod uwagę wysokość dofinansowania, przewidujemy udział jednej do dwóch osób z placówki.   Zróżnicowane zostały również kwoty odpłatności za udział w konferencji i wynoszą one:   dla członka fizycznego PSWP oraz przedstawiciela placówki, która należy do PSWP – 60 złotych, druga osoba reprezentująca  placówkę na Sejmiku  - 120 złotych  dla osoby nie będącej członkiem PSWP – 100 złotych, druga osoba reprezentująca placówkę na Sejmiku - 150 złotychw ramach tej kwoty zapewniamy: noclegi w warunkach turystycznych, wyżywienie, materiały programowe.  dla osób z Krakowa oraz osób nie korzystających z noclegów i wyżywienia - 60 złotych Koszty podróży uczestników pokrywają we własnym zakresie placówki.  Wypełnione wstępne karty zgłoszenia na Sejmik należy przesłać w terminie do 5 października br. na adres:  Centrum Młodzieży, ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków, fax: (012) 422 52 05  lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      Szczegółowy program Sejmiku wraz z tematyką warsztatów (do wyboru) prześlemy  osobom, które wypełnią i prześlą wstępne karty zgłoszenia.  Jednocześnie bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w maju br. uczestniczyły w organizowanej przez Centrum Młodzieży i Polskie Stowarzyszenie Wychowania Pozaszkolnego Międzynarodowej Sesji Pedagogicznej „Edukacja nieformalna w nowej rzeczywistości”.   Pragnę również poinformować, że kontynuujemy wydawanie kolejnych Zeszytów Biblioteczki Wychowania Pozaszkolnego. Nowy numer poświęcony będzie  znaczącej roli sportu i wychowania fizycznego w życiu młodego człowieka oraz nowatorskim programom dotyczącym różnorodnych form wypoczynku dzieci  i młodzieży. W wydawnictwie chcemy promować zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz profilaktykę zdrowotną. Mamy nadzieję, że znajdą się tu również projekty związane z poznawaniem własnego regionu, przybliżające młodzieży ich „małą ojczyznę”. Serdecznie zapraszamy  nauczycieli – instruktorów z Państwa placówki do udziału w tym numerze wydawnictwa.  Prosimy o wstępne zgłoszenia artykułów wraz oraz ich tematyki w załączonej karcie zgłoszenia udziału w Sejmiku .  Ponadto chcielibyśmy także zapoznać Państwa z podsumowaniem dotychczasowych wydań i koncepcją nowej edycji czasopisma „Po Lekcjach – po przerwie” oraz prosić o współpracę w jego powstawaniu.

Polskie Stowarzyszenie
Wychowania Pozaszkolnego
im. Aleksandra Kamińskiego
Siedziba i adres: 
ul. Krupnicza 38 31-123 Kraków
Telefon: +48 12 4300015 w. 229
Fax: +48 12 430 00 15 w. 226
Internet:  www.pswp.edu.pl
e-mail: pswp.edu@gmail.com

Data rejestracji 
w Krajowym Rejestrze Sądowym
– 19.12.2001 r.
Nr KRS: 0000073816
REGON: 356386587
Konto bankowe PKO S.A. o Kraków
31 1020 2892 0000 5802 0137 8942

Statystyki

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
45752